-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund.

Sipas njoftimit të komunës, ata u zotuan për të bashkëpunuar më tutje për forcimin e lidhjeve ekonomike, duke i konfirmuar marrëdhëniet e shkëlqyeshme të të dyja shteteve, raporton PrizrenPress.

“Me këtë rast, u shpreh gatishmëri për zgjerimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë, veçanërisht, në fushën e zhvillimit të ekoturizmit si dhe diskutuan për lidhjen e bizneseve të përpunimit të drurit dhe mobileve të të dyja vendeve”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu, kryetari Totaj dhe Westerlund, biseduan për mbështetjen e projekteve të kulturës, rinisë dhe sportit në Komunën e Prizrenit./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Sot mot me diell e vranësira, temperaturat shënojnë ngritje

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të pranishme priten gjatë orëve të mëngjesit. Në ndonjë rajon mund...

Lajmet e Fundit