3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Totaj pret në takim zv/ministrin e Industrisë së Turqisë, flasin për investime në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka pritur në takim zv/ministrin e Industrisë dhe Teknologjisë në Republikën e Turqisë, Çetin Ali Dönmez, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i Republikës së Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar dhe bashkëpunëtorë.

“Biseduam për nxitjen e investimeve nga investitorët turq në Prizren dhe rritjen e bashkëpunimit mes nesh, poashtu u dakorduam të ndërveprojmë me ambasadën për të rritur kapacitetet profesionale në përputhshmëri me nevojat e tregut”, ka thënë Totaj.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Ai ka theksuar se Turqia përherë ka qenë krahë Kosovës, e cila, na ka mbështetur e vazhdon të na ndihmojë në zhvillimin e sektorëve të ndryshme siç janë edukimi, shëndetësia e ekonomia.

Më Shumë

Xhaka: Dashtë Zoti që në Kampionatin e ardhshëm të jenë edhe Kosova e Shqipëria

Nga Katari ky është i grumbulluar me Zvicrën, Granit Xhaka ka folur për emisionin “Favorit” në T7. Mesfushori ka u shpreh se Botërorin e ardhshëm...

Ja kur iu dalin studentëve shtesat e qeverisë prej 100 euro

Ekzekutimi i shtesave nga 100 euro për grupin e parë të studentëve aplikues pritet të ndodhë brenda këtij muaji. Ani se nuk është bërë i...

Lajmet e Fundit