23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Totaj takoi veteranët e UÇK-së në Piranë

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka takuar dje veteranët e UÇK-së të fshatit Piranë.

Ai vlerësoi lartë kontributin e tyre gjatë luftës për liri dhe shtet.

“Veteranët e UÇK-së, për mua dhe Partinë Demokratike të Kosovës janë dhe mbetën vlerë sublime e shoqërisë sonë jo vetëm për lirinë e Kosovës por janë edhe promotor të proceseve të shtet-ndërtimit të Kosovës”, tha Totaj .

“Ju, familjet tuaja, dhe të gjitha kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së, do të jeni bashkë-vendimmarrës gjatë mandatit të ardhshëm qeverisës të komunës sonë”.

“Komuna është e të gjithë qytetarëve, unë si kryetar do implimentoj në politikat tona publike nevojat, idetë dhe propozimet që janë në përputhje me ligjet dhe normat demokratike vendimmarrëse”.

Më Shumë

SBAShK-u, ultimatum qeverisë: Nëse nuk uleni për dialog, greva fillon nga 24 gushti

Nënkryetarja e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Vjollca Shala, ka thënë se procesi i fillimit mësimor varet nga Qeveria e...

Zelensky ndezë rimeçin mes Usyk dhe Joshuas me mesazhin e tij të fuqishëm

Në ato orë të vetmuara pas dyerve të mbyllura, Oleksandr Usyk është përgatitur për rimeçin me Anthony Joshuan. Që kur u largua nga shtëpia në...

Lajmet e Fundit