21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Tragjedia në KEK: Së paku 3 punëtorë kanë vdekur, 11 të lënduar

KEK-u ne ObiliqNjë shpërthim i madh ka ndodhur në Korporatën Elektroenergjetike të Kosovës, diku në pjesët ndihmëse të pjesës së prodhimit. Dyshohet se ka të vdekur dhe të lënduar, por asgjë nuk është konfirmuar ende
11 persona kanë përfundur ne QKU, informata të pakonfirmuar thonë se 3 punëtorë të KEK’ut kanë vdekur.

Drejtori i Prodhimit në KEK, Arben Gjuka, tha për Gazetën Express se shpërthimi ka qenë jashtëzakonisht i fuqishëm.

“Ende nuk e dimë se sa persona janë lënduar dhe nëse ka të vdekur”, tha ai.

Arben Gjuka i konfirmoi gazetës se tashmë ndodhet në vendin e ngjarjes, por se nuk ka edhe më tutje informacione të sakta.

“Policia është këtu dhe po e kryejnë punën e tyre”.

Shpërthimi ishte aq i fuqishëm saqë është dëgjuar edhe në disa pjesë të kryeqytetit, Prishtinës.

Ende nuk e dimë se sa persona janë lënduar dhe nëse ka të vdekur.

Ekipi i Gazetës Express tashmë është në vend të ngjarjes dhe do t’ju mbajmë të informuar për çdo informatë rreth kësaj tragjedie.

Më Shumë

Selmanaj uron festën e Bajramit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Driton Selmanaj, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës në Prizren...

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Lajmet e Fundit