20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tri raste të reja me Covid-19 në Kukës, shkon në 9 numri i të infektuarve

Shtohen edhe 3 raste të reja nga personeli shëndetësor, me COVID 19 në Kukës, qytetin më afër Kosovës, ku deri para dy ditësh nuk raportohej për të infektuar nga koronavirusi.

Mësohet se kanë dalë pozitivë ndaj viruesit edhe 3 infermierë, duke e çuar kështu në 9 numrin e të infektuarve në personel. Përgjigjet e analizave dolën mbrëmë në darkë, ndërsa 30 të tjerë rezultuan negativë.

Autoritetet në Kukës deklaruan se testet do vazhdojnë, ndërsa të gjithë duhet të qëndrojnë në karantinë.

Në urgjencën e spitalit rajonal po shërbejnë infermierët e pavioneve pasi të gjithë ata që shërbenin janë karantinuar/BW.

Më Shumë

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit