19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Trumpi do të përballet edhe zyrtarisht me akuzat

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, do të akuzohet edhe formalisht në një seancë gjyqësore të enjten me akuzat për komplot për përmbysjen e humbjes së tij në zgjedhjet e vitit 2020.

Në prag të këtij gjykimi, Trumpi kritikoi këtë rast duke e quajtur provë “të korrupsionit, skandalit dhe dështimit” të Shteteve të Bashkuara nën udhëheqjen e Joe Bidenit.

Trumpi tashmë po përballet me dy raste kriminale teksa po bën kampanjën e tij për Shtëpinë e Bardhë, vitin e ardhshëm.

Më Shumë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren nderohet nga OSCE-ja, në 25 vjetorin e misionit në Kosovë

Me rastin e 25 vjetorit të Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSCE) në Kosovë, ambasadori Michael Davenport ndau mirënjohje për...

Ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec, has në një granatë dore të pashpërthyer

Një burrë ka raportuar se ka gjetur një granatë dore të pashpërthyer, derisa ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec.   Ndërkaq, njësit policore...

Lajmet e Fundit