16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Tri skuadra kosovare kërkojnë kualifikimin në Ligën e Konferencës

Drita, Ballkani dhe Dukagjini luajnë për raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Skuadra e Dritës do ta kërkojë kualifikimin e madh kundër Viktoria Plazen pas barazimit në Çeki me rezultat 0-0.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 20:00 në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në Prishtinë.

Përkrahja e madhe do të jetë në Prishtinë, ku pritët të jenë mbi 10 mijë tifozë për të përkrahur ekipin nga Gjilani.

Ndërsa Ballkani punë do të ketë me skuadrën e Larnes. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘’Solitude’’ me fillim nga ora 20:30  në Irlandën e Veriut.

Të besuarit e Dajës ndeshjen e parë e kanë fituar me rezultat 3-0 në Prishtinë.

Kurse skuadra Dukagjini nga Klina do të përballet me Rijeken nga Kroacia. Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘’Rujevica’’ në ora 20:15.

Problemi më i madh që ka pasur Enveri me gjeneral Gjin Markun

Gjetë Ndoj, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Arkivit Qendror të Shtetit Shqiptar, e gjithashtu prej vitesh edhe pjesë e strukturave të politikës, (si kryetar i...

Kurti në hapjen e Lojërave Parasportive: T’i mbështesim personat me nevoja të veçanta

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në hapjen e Lojërave Parasportive “Kosova 2023”, të organizuara nga Komiteti Paralimpik i Kosovës. Kurti tha se...

Lajmet e Fundit