7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Trupat ruse kanë marrë urdhër për pushtimin e Ukrainës

SHBA ka siguruar informata nga shërbimet e saja inteligjente se trupave ruse u është dhënë leja për të pushtuar Ukrainën, raporton sot televizioni CBS News.

Sipas CBC News, informatat e siguruara nga amerikanët tregojnë se komandantët rusë kanë bërë “plane specifike” për manovrat në fushë-betejë.

Informatën e raportoi David Martin, korrespondent për siguri kombëtare në CBS News.

“Inteligjenca [e SHBA-ve] thotë se trupat ruse në fakt kanë marrë urdhra tani për të vazhduar me pushtimin”, tha gazetari i CBS News, Martin.

“Pra, jo vetëm që po i afrohen gjithnjë e më shumë kufirit dhe këtyre pozicioneve të sulmit, komandantët në terren po bëjnë plane specifike se si do të manovrojnë në sektorin e tyre të fushëbetejës”.

Raportimi i CBS News nuk është verifikuar ende nga linjat zyrtare të shtetit amerikan.

Më Shumë

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga Kanye Westi pas pretendimeve se reperi u tregoi stafit të Adidas foto intime të saj

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga pretendimet se ish-bashkëshorti i saj Kanye West u tregoi foto private të saj ish-punonjësve të tij,...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit