17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

U aksidentua pak ditë më parë, humb jetën ish-lojtari i Real Madrid-it

Ish-futbollisti i Real Madrid-it, Napoli-t dhe Kombëtares së Kolumbisë, Freddy Rincon ka ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare.

Të henën e 11 prillit, Rincon kishte pësuar aksident automobilistik. Ai ndodhej në spital, nën kujdesin intensiv të mjekëve, pas dëmtimeve të rënda që kishte pësuar në kokë. Goditje të cilat do i rezultonin fatale për jetën.

Lajmin për vdekjen e ish-futbollistit e dha vetë klinika ku ai ishte shtruar.

“Klinika Imbanaco, në prani të të afërmve të tij dhe me autorizimin e plotë të tyre , lejohet të informojë se pavarësisht të gjitha përpjekjeve të ekipeve tona të punës, Fredy Eusebio Rincon Valencia ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e saj.

“I kërkojmë të gjithëve që të nderojnë dhe lartësojnë jetën e Freddy Eusebio-s për të gjitha gëzimet që ai na dha”, vijon njoftimi.

55-vjeçari e kishte zhvilluar karrierën e tij në futboll mes Kolumbisë, Brazilit dhe Evropës. Me kombëtaren ai numëroi 85 paraqitje dhe 17 gola. Ndërsa, kreu dhe 21 paraqitje me fanellën e Real-it, si dhe 38 me atë të Napoli-t.

/Albanianpost.com

79 vjet nga vdekja e Petro Poga, një nga figurat e rëndësishme të Rilindjes Kombëtare Shqiptare

Përkujtojmë sot më 27 shtator 1944 ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare...

Inaugurohet gurthemeli i çerdhes së re në Prizren

Është inauguruar gurthemeli i çerdhes së re për fëmijë në “Lagjen e Trimave”, në Prizren. I pranishëm ka qenë edhe kryetari Shaqir Totaj, i cili...

Lajmet e Fundit