8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

U propozua për ministër të Shëndetësisë, reagon për herë të parë Haxhi Avdyli

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli, edhe kësaj radhe po përmendet për ministër të Shëndetësisë.

Madje dje, kryetarja e Guxo-s, Donika Gërvalla tha se do ta propozojë Avdylin për ministër.

Megjithatë, ky i fundit po thotë se ndjehet komod në pozitën e deputetit. Në një koment të tij të publikuar në profilin e gazetarit Bujar Vitija, Avdyli ka thënë se kjo punë nuk është hajgare.

Kjo pasi gazetari Vitija ka shkruar se partia po tallet me Avdylin, duke e përmendur për ministër.

“Asnjëherë nuk kam tentuar dhe askush nuk po bën hajgare. Më shumë janë përmendje e insistim e te mediave e njerëzve dashamir. I falenderoj të gjithë ata që kanë konsideratë që jam i denjë për atë pozite, po i nderuar Bujar unë jam komod në pozitën e deputetit dhe nga aty po mundohem të jap kontribut me aq sa po mundem e po di për shëndetësinë dhe proceset tjera. Respekte e mirupafshim”, ka shkruar Avdyli.

“Me t’u dhimt Haxhi Avdyli. Ky eshte tentimi i tij i trete mu bo minister. Partia e tij e din qe s’bohet ama po e tallin. Po i thojne kena me t’propozu. Mos boni hajgare me njeri”, thuhej në postimin e gazetarit Vitija.

/Nacionale/

Më Shumë

Makinën e merr uji, babë e bir humbin jetën në Malësinë e Madhe

Një makinë në të cilën po udhëtonin babai dhe dy fëmijët e mitur është marrë nga uji. Ngjarja është shënuar në ujërat e Përroit...

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Lajmet e Fundit