16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Ukraina: 50.000 trupa ruse janë vrarë që nga fillimi i luftës

Forcat e armatosura të Ukrainës japin rregullisht përditësime mbi humbjet e Rusisë gjatë konfliktit, i cili shpërtheu në fund të shkurtit.

Në statusin e fundit ajo pretendon se 50,150 trupa ruse janë vrarë që nga fillimi i luftë

Për më tepër, Ukraina thotë se Rusia ka humbur 2,077 tanke, 4,484 automjete të blinduara luftarake dhe 236 aeroplanë.

Megjithatë, vlen të përmendet se vlerësimet e Ukrainës janë zakonisht dukshëm më të larta se ato të përbashkëta nga Moska dhe agjencitë perëndimore.

 

Më Shumë

Kuvendi nuk miraton Rezolutën e PDK-së për grevën në arsim

Kuvendi i Kosovës pas debatit për grevën në arsim nuk ka miratuar Rezolutën për grevën në arsim, të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës.   67...

Prizren, 12 aktakuza kundër 12 personave

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur pesëdhjetekatër aktakuza kundër gjashtëdhjeteshtatë personave, për vepra të ndryshme...

Lajmet e Fundit