25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ukraina do të marrë 1.5 miliard dollarë për rimëkëmbje dhe rindërtim

Ukraina do të marrë 1.5 miliardë dollarë nga Banka Botërore, si mbështetje për rindërtimin dhe rimëkëmbjen.

Kështu ka bërë të ditur kryeministri i Ukrainës, Denys Shmyhal, i cili tha se fondet do të pajisen me garanci nga qeveria japoneze dhe sipas tij, do të kanalizohen për të mbështetur sigurimin social dhe zhvillimin ekonomik.

Ndryshe, disa vende e kanë furnizuar Kievin me fonde, pajisje ushtarake dhe ndihma humanitare gjatë gjithë luftës.

Gjykata e Tiranës merr vendim që Dritan Goxhaj të ekstradohet në Hagë

Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i hapë rrugë ekstradimit të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj. Ky i fundit, i arrestuar në vendin tonë gjatë muajve...

Këto 3 shenja të horoskopit janë partnerët me të qëndrueshëm

Për disa shenja, një lidhje mund të zgjasë përgjithmonë. Ato ëndërrojnë të kalojnë pjesën tjetër të jetës së tyre me partnerin e zemrës në të...

Lajmet e Fundit