8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

UP-ja hap konkurs plotësues për pranimin e studentëve në studimet master

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka shpallur konkursin plotësues për pranimin e studentëve të rinj në vitin e parë të studimeve master për vitin akademik 2022-23.

UP-ja në vitin e parë të studimeve master, në afatin e dytë të konkursit për këtë vit akademik, do të regjistrojë 748 studentë të rregullt.

Aplikimi në platformën online http://apliko.uni-pr.edu dhe dorëzimi i dokumentacionit fizik nis nga sot, më 13 tetor 2022 dhe zgjat deri më datë 20 tetor 2022, në ora 16.00.

Konkursin e plotë e gjeni duke klikuar KËTU.

Më Shumë

Molliqaj: Targat janë katalizator i Asociacionit, jemi kundër planit franko-gjerman – Zgjidhja e vetme është korrigjimi i kufijve

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka thënë se janë kundër planit franko-gjerman, pasi si i tillë nuk ka njohje reciproke me Serbinë,...

Kurti: Borell hoqi dorë nga propozimi i BE-së për marrëveshjen finale

 Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se propozimi i përfaqësuesit të lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borell, që Kosova të mos shqiptojë...

Lajmet e Fundit