16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Urimi i Vetëvendosjes në Prizren për festën e Kurban Bajramit

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë dhe shqiptarët kudo që ndodhen, për festën e Kurban Bajramin!

“Kurban Bajrami si festë sublimon përpjekjen dhe sakrificën vetmohuese për ideale të larta të përbashkëta e në shërbim të komunitetit, kombit e njerëzimit”, thuhet në urimin e VV-së në Prizren.

“Me solidaritetin dhe dashurinë në qendër kjo ditë na bënë thirrje për më shumë barazi e drejtësi, më shumë dinjitet e mirëqenie, më shumë bashkëndjenjë e bashkëveprim me secilin e sidomos me ata që kanë më së shumti nevojë”.

“Në frymën e kësaj dite, besimtarëve myslimanë dhe familjeve të tyre u urojmë shëndet e mbarësi”.

Më Shumë

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Çështja e Greqisë do të ngrihet si temë kryesore nga presidenti Recep Tayyip Erdogan në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të...

Abdixhiku fton Baljen për bashkëpunim, deputetja mohon kalimin në Grupin Parlamentar të LDK-së

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka takuar kryetaren e Unionit Socialdemokrat (SDU), Duda Balje. Abdixhiku me Baljen ka diskutuar për zhvillimet dhe...

Lajmet e Fundit