6.8 C
Prizren
E mërkurë, 3 Nëntor, 2021

Kosova mposhtet nga Bjellorusia

Kosova U20 ka pësuar humbje nga Bjellorusia U20 me rezultat 101:60 (22:17, 21:17, 26:9, 32:17), në kuadër të FIBA Men’s European Challengers, që po zhvillohet në Hungari.

Periudha e parë ishte kryesisht e baraspeshuar, ku për një nuancë bjellorusët ishin më të mirë, duke e fituar këtë pjesë 22:17. Dardanët barazuan shifrat në periodën e dytë, që po ashtu ishte e barabartë deri në katër minutat e fundit, 34:34, kur Bjellorusia filloi shkëputjen dhe përfundoi pjesën e parë në të mirë të saj 43:34.

Bjellorusia nuk u ndal dhe vazhdoi me lojë të mirë edhe në çerekun e tretë, që ishte fatale për djelmoshat kosovarë, 26:9, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 69:43. 10 minutat e fundit ishin formale dhe Bjellorusia triumfoi në fund 101:60. Te Kosova u dalluan Mirlind Zekaj dhe Rron Thaçi me nga 16 pikë dhe Fatlind Shoshaj me 10 pikë e pesë asistime.

Kosova ndeshjen e ardhshme e zhvillon nesër ndaj Hungarisë nga ora 19:30.

Më Shumë

Konfiskohen 10 telefona Samsung Galaxy A32 në Vermicë

Oficerët doganor në pikën kufitare në Vermic kanë parandaluar futjen e telefonave mobil duke konfiskuar 10 telefona Samsung Galaxy A32. Edhe pse i dyshuari është...

Qeveria për muajin nëntor ndan nga 100 euro për përfituesit e skemës pensionale

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është miratuar pika e propozim vendimit për aprovimin e pagesës shtesë për përfituesit e skemës pensionale...

Raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarë të komunave, votimi me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët që janë regjistruar si votues jashtë Kosovës për raundin e parë, se ka filluar periudha e...

Rritja e çmimeve në Kosovë, qytetarët ankohen: Situatë e papërballueshme

Shtrenjtimi i artikujve ushqimor ka alarmuar qytetarë të Kosovës. Shumë prej tyre ankohen se e kanë të vështirë të mbijetojnë për shkak të pagave...

Restoranti i Nusret po kërkon kuzhinierë, pagesa për orë nxit shumë reagime

Restoranti luksoz i Salt Bae në Londër ka qenë shumë i komentuar javët e fundit. Fillimisht ishin çmimet e larta – rreth 800 euro për...

“Iku dhe u martua me gruan e dytë”/ Graniti rrëfehet si asnjëherë më parë: Mamaja na ka rritur e vetme

Teksa ndodhet në shtëpinë e dënimit, Granit Cana, ka vendosur që të tregojë një anë krejt tjetër të tij. Ai ka rrëfyer për herë...

Vrasje në tentativë me breshëri plumbash në Malishevë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një personi tjetër, pasditen e...

Lionel Messi: Dua të kthehem në Barcelonë

Lionel Messi thotë se dëshiron ta marrë postin e sekretarit teknik kur të pensionohet nga futbolli dhe shpreson se ky post do t’i mundësohet...

Turqia mund të nisë nesër operacionin ushtarak në Sirinë Veriore

Turqia dhe grupet e armatosura, besnike të Ankarasë mund të fillojnë një operacion ushtarak në veri të Sirisë të martën. Kështu tha një burim...

Babai sirian dhe djali pa gjymtyrë, kjo fotografi fituese që rrëfen dramën e luftës 10-vjeçare

Fotografi turk Mehmet Aslan fitoi çmimin “Fotoja e Vitit” në ceremoninë vjetore Siena International Photo Awards 2021 të shtunën me një foto të një...

Medalioni që tregon historinë e ushtarit të rënë në Rusi

Ditët e fundit në Itali ka nisur një fushatë sociale për t’i kthyer medalionin një ushtari italian të rënë gjatë luftës. Ky i fundit, sipas...

Quni: Javën që vie vendoset kë do ta përkrahim në Prizren

Ish- kandidati për kryetar të Prizrenit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Anton Quni, ka treguar se ende nuk kanë vendosur se kë do ta...

Lëndohet një person pasi bie nga skelja në Prizren

Një person është lënduar në Prizren dje derisa ishte duke punuar në një shtëpi ndërtesë. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se i lënduari...

Qeveria së shpejti në ndihmë qytetarëve pas rritjes së çmimeve

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se ditëve në vijim do të dalë me një pako masash, e cila do t’i ndihmojë qytetarët për të...

I dehur rrah gruan, policia i gjen pushkë e granatë dore burrit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në Prizren, i cili dyshohet se ka kryer veprën penale “dhunë në familje”. I arrestuari dyshohet se...

Malishevë: E gjuajti 22 herë me armë zjarri derisa po punonte tokën, kjo është arsyeja

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë në Gjykatën kompetente në Gjakovë, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj dy të pandehurve , L.B.,...

Lajmet e Fundit