13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

‘Vajza e artit’ triumfon në Sanremo 2024/ Kush është Angelina Mango

Angelina Mango është 22-vjeçarja e cila triumfoi mbi të gjithë në festivalin “Sanremo 2024”, duke rrëmbyer çmimin e parë mes artistëve të tjerë.

Mango me këngë “La noia”, ka marrë 40.3% të totalit të votave, nëpërmjet televotimit, Press Room-it dhe jurisë.

Po ashtu, Angelina Mango është e gruaja e parë që fiton Sanremon pas 10 vitesh, ku një fituese grua ka qenë më 2014, kur Arisa fitoi me këngën Controvento.

Ndërkohë në finalen e edicionit të 74-të të festivalit të Sanremos, Geolier u rendit i dyti, ndërsa e treta ishte Annalisa.

Renditja:

Angelina Mango
Geolier
Annalisa
Ghali
Irama
Mahmood
Loredana Bertè 8
Il Volo 9
Alessandra Amoroso
Alfa
Gazzelle
Il Tre
Diodato
Emma
Fiorella Mannoia
Kolors 17
Rain
Saints
Negramaro
Dargen D’Amico
Ricchi e Poveri
BigMama
Rose Villain
Clara
Renga Nek
Maninni 27
La Sad
BNKR44
Sangiovanni
Fred De Palma

Më Shumë

Vermicë, parandalohet tentim-kontrabanda e pajisjeve elektronike

Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës ka deklaruar se...

Tri ndeshje interesante për titull luhen sot në Superligë

Sot do të luhen tri ndeshje interesante në kuadër të javës së 23-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni aktual, Ballkani i shkon në...

Lajmet e Fundit