20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Vaksinat e para në Kosovë, pamje nga aeroporti “Adem Jashari”

Tashmë ka arritur në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX.

Kjo ardhje e vaksinave, është përcjellur me një ceremoni të organizuar.

Aty ka mbajtur një fjalë rasti, kryeministri i vendit, Albin Kurti i cili tha se shumë shpejt duhet të merren masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, transmeton T7

.

 

 

 

 

Më Shumë

Messi largohet, tri skuadra luftojnë për dy vende në Evropë

Fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Lionel Messi, dhe një prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, të shtunën do ta...

Cristiano Ronaldo dëshiron të qëndrojë në Arabi

Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai do të qëndrojë te Al-Nassr pavarësisht se flitet për rikthim te Real Madrid. Sulmuesi, 38-vjeç, hodhi poshtë thashethemet se dëshiron...

Lajmet e Fundit