19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Vazhdojnë bisedimet mes PSG-së e Neymarit për kontratën e re

Paris Saint-Germain dhe Neymar janë duke vazhduar bisedimet për kontratën e re.

Sulmuesi brazilian ka bërë të ditur se ai dëshiron të qëndrojë në Parkun e Princave, mirëpo kanë mbetur ende disa detaje për rinovimin e marrëveshjes.

Sipas asaj që raporton Le10Sport, kampioni i Ligue 1 dëshiron që 29-vjeçari të vazhdojë me pothuajse të njëjtat kushte të kontratës shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Mirëpo, Neymar po kërkon që të ketë rritje page, derisa aty të përfshihen edhe bonuse në rast se e fitojnë Ligën e Kampionëve.

Nuk ka ndonjë rrezik nga Barcelona apo Real Madridi, që lojtari të kalojë në radhët e tyre.

Neymar është i përkushtuar që të mbetet te PSG, derisa po tenton të bind edhe Lionel Messin që t’i bashkohet në Parkun e Princave.

Lojtari brazilian dhe Kylian Mbappe janë dy lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës franceze dhe që të dy pritet që para se të mbyllet ky edicion të rinovojnë kontratat. /Telegrafi/

Më Shumë

Sulmohet me raketa spitali në Dnipro të Ukrainës, vdesin dy njerëz e plagosen 23 të tjerë

  Të paktën dy persona janë vrarë dhe 23 janë plagosur në një sulm me raketa në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës,...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit