25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vdes aktori shumë i njohur, e njihni të gjithë për rolin e tij të veçantë

Vdes aktori që e njihni të gjithë për rolin e tij të veçantë.

Ylli i “Young and the Restless”, Brett Hadley, ka vdekur në moshën 92-vjeçare.

Ndërsa shkaku i vdekjes ende nuk është bërë i ditur.

Mikesha e tij, fotografja Mary Ann Halpin, bëri të ditur lajmin në Facebook, duke shkruar: “Me zemër të lenduar më duhet t’i them lamtumirë mikut tim Brett Hadley”.

I lindur më 25 shtator 1930 në Louisville, Kentucky, Hadley kishte nisur një karrierë aktrimi që herët, duke studiuar dramë në Universitetin e New Mexico.

Ai punoi në skenë dhe ishte gjithashtu një aktor i punës në televizion gjatë viteve 1960 dhe 1970, duke realizuar xhirime të ftuar në shfaqje të ndryshme të profilit të lartë.

Dasmori qëlloi me armë për të festuar, gabimisht vret dhëndrin

Ngjarje tronditëse është regjistruar në Jordani, ku dhëndri është vrarë aksidentalisht ditën e tij të dasmës. Autor i vrasjes aksidentale ishte një nga dasmorët, që...

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve ‘pushtojnë’ serën e mbjellë me hashash dhe konsumojnë 100 kg të lëndës narkotike

Një serë e mbjellë me kanabis në zonën Magnezia të Greqisë është ‘pushtuar’ nga një tufë delesh, të cilat kanë konsumuar rreth 100 kg...

Lajmet e Fundit