2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në Rahovec.

Sipas OVL-UÇK-së, ish-ushtari i UÇK-së ka ndërruar jetë në QKUK.

“Ish ushtari UÇK-se, Nazim Veliu s’u bën ballë plagëve nga arma e zjarrit, nderron jetë në QKUK Nazim Veliu, i plagosur tre ditë më parë bashkë me të vëllanë, ka nderruar jetë sonte pak para orës 23:00. Lajmin e konfirmuar për 07 Press edhe drejtori i Klinikës Emergjente, Naser Syla. Ngushëllime familjes, miqve dhe atyre që e njohën!” është shkruar në profilin e kësaj dege në “Facebook”.

Më Shumë

Moti sot: Me reshje shiu e bore

Mbi Kosovë të marten do të jetë mot kryesisht i vranët.   Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të ketë reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së,...

Grabitja në pikë të ditës që tronditi Suharekën, krejt çka dihet për sulmuesit që ishin të armatosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në qendër të Suharekës. Në pikë të ditës një grup prej katër personash kanë kryer një grabitje...

Lajmet e Fundit