16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Vdes Zylfi Merxha

Në moshen 82 vjeçare ka vdekur Haxhi Hafiz Zylfi Merxha, ish deputet i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i partisë rome.

Merxha ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës në tri legjislatura.

Ai ishte njëri nga nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës.

Varrimi i tij do të bëhet nesër në ora 13:00 në Prizren.

Më Shumë

PSG futet në garë për mbrojtësin e Arsenal-it

Paris Saint-Germain është futur në garë për transferimin e mbrojtësin të Arsenal-it, William Saliba-n. Qendërmbrojtësi francez ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm në...

Liria mposhti Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultat 3-1. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Ulpianën dhe tash do të...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit