4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Vdiq këngëtarja e Cranberries

Dolores O’Riordan, këngëtarja e grupit të njohur irlandez, Cranberries, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

O’Riordan udhëhoqi bendin e saj drejt suksesit të madh ndërkombëtar në vitet ’90 me hitet “Linger” dhe “Zombie”.

Lajmi u bë publik nga një përfaqësues i grupit.

Muzikantë të shumtë kanë nisur të shprehin ngushëllime për vdekjen e O’Riordanit.

Më Shumë

Makinën e merr uji, babë e bir humbin jetën në Malësinë e Madhe

Një makinë në të cilën po udhëtonin babai dhe dy fëmijët e mitur është marrë nga uji. Ngjarja është shënuar në ujërat e Përroit...

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Lajmet e Fundit