22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Vehapi paralajmëron masa ndëshkimore për mësimdhënësit e papërgjegjshëm

IdrizVehapi-rahovec-pdkKryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi ka paraljëmruar se do të marrë masa ndëshkimore për të gjithë mësimdhënësit e papërgjegjshëm.

Ai në debatin e sotëm me prindërit e nxënësve të shkollës së mesme “Xhelal Hajda-Toni”, iu ka bërë thirrje mësimdhënësve që të punojnë me përgjegjësinë më të lartë .

“Ne jemi për një sistem shkollor me disiplinë dhe cilësi në mësime. Nuk do të pajtohemi asnjëherë me ata që paraqesin pengesa dhe që nuk i zbatojnë ligjet dhe rregulloret në fuqi”,ka thënë Vehapi,transmeton RahovecPress.

“Ne jemi për zbatim rigoroz të normave ligjore dhe jemi të interesuar që në shkollat tona të ngrihet niveli i mësimdhënies dhe mësimnxënies”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Lajmet e Fundit