19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vehapi paralajmëron masa ndëshkimore për mësimdhënësit e papërgjegjshëm

IdrizVehapi-rahovec-pdkKryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi ka paraljëmruar se do të marrë masa ndëshkimore për të gjithë mësimdhënësit e papërgjegjshëm.

Ai në debatin e sotëm me prindërit e nxënësve të shkollës së mesme “Xhelal Hajda-Toni”, iu ka bërë thirrje mësimdhënësve që të punojnë me përgjegjësinë më të lartë .

“Ne jemi për një sistem shkollor me disiplinë dhe cilësi në mësime. Nuk do të pajtohemi asnjëherë me ata që paraqesin pengesa dhe që nuk i zbatojnë ligjet dhe rregulloret në fuqi”,ka thënë Vehapi,transmeton RahovecPress.

“Ne jemi për zbatim rigoroz të normave ligjore dhe jemi të interesuar që në shkollat tona të ngrihet niveli i mësimdhënies dhe mësimnxënies”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Krimet e Enver Hoxhës dhe të regjimit të tij mbi gjuhën dhe letërsinë shqipe

Nga: Muhamet Hamiti Përmbajtja e revistës “Studime filologjike” nr. 4, 1988, në Tiranë, jep pasqyrën e lëndës së kësaj të përkohshmeje jetëgjatë që jep pasqyrën turpit të...

Bie numri i përdoruesve të telefonisë mobile, rritet përdorimi i internetit

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) pas azhurnimit të të dhënave të pranuara nga oftuesit e shërbimeve të komunikimeve elektronike, ka publikuar...

Lajmet e Fundit