13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Vehapi: Po punohet për zbardhjen e vrasjeve në Rahovec

IdrizVehapi-rahovec-pdkNë mbledhjen e Komitetit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) në Rahovec, e mbajtur sot, situata e sigurisë në komunën e Rahovecit për tremujorin e fundit është vlerësuar si relativisht e qetë,

Përkundër kësaj, kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi ka thënë se kemi pasur raste të rënda të vrasjes makabre, për çka organet e hetuesisë po punojnë në ndriçimin e rasteve për vrasjen e Elvis Pistës, si dhe për rastin e fundit që ka ndodhur në fshatin Brestoc të Rahovecit.

“Të gjithë qytetarët kemi obligim të përkujdesemi për sigurinë e përgjithshme, duke bashkëpunuar me institucionet dhe organet policore, dhe bashkarish duhet të punojmë në rritjen e sigurisë, në qytet por edhe në pjesët rurale të komunës sonë”, tha Vehapi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Suharekë, babai raporton djalin për dhunë fizike ndaj tij

Policia ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar tri raste të dhunës në familje. Një rast është raportuar në Prishtinë,...

Sot është 147 vjetori i lindjes së Faik Konicës

Sot, 147 vjet më parë lindi rilindësi i letërsisë shqiptare, Faik Konica. Ai u lind më 15 mars 1876 në Konicë dhe vdiq më 14...

Lajmet e Fundit