6.5 C
Prizren
E premte, 16 Prill, 2021

“Vëllai i Kastratit” kujton foton me Messin: Nuk doja të bëja foto me të

Lojtari i kombëtares spanjolle dhe i Leipzig në Bundesliga, Dani Olmo, tha se ai ishte i detyruar të bënte një foto me Lionel Messi para se të bashkohej me ekipin e të rinjve të Barcelonës.

Ish-lojtari i Dinamo Zagreb pranon se pak fëmijë ose lojtarë nuk do ta shfrytëzonin rastin të bënin një fotografi me sulmuesin argjentinas, por ai nuk u entuziazmua kur iu dha mundësia si tetë vjeçar.

Si fëmijë, ai shoqëroi babanë e tij (atëherë trajner) në një ndeshje në Castelldefels, dhe Leo Messi ishte në tribuna.

“Unë isha tetë vjeç. Po luaja me një top kur dikush, mendoj se ishte shoku i babait tim, erdhi tek unë dhe më tha,” Hej, Dani, eja këtu! Nuk do ta besosh. Mund të bësh foto me Lionel Messin. Cili fëmijë nuk do të dëshironte një foto me të? Epo, unë! I thashë diçka si, ‘Jo, faleminderit. Jam mirë.’ Por kundër vullnetit tim, ata më vunë pranë Messit dhe bënë një foto, “tha Olmo për “The Players Tribune”, duke shtuar:

“Jam i lumtur tani, ende e kam foton të vendosur në murin e shtëpisë, por atëherë nuk isha shumë i lumtur,” tha spanjolli.

Një anekdotë dhe një histori interesante, e cila tregon dashurinë e Olmo për futbollin, tashmë në rininë e tij, kur si nëntë vjeçar u zhvendos nga Espanyol në La Masia, para se të largohej nga Barça për në Dinamo të Zagrebit në 2015.

Në Dinamo, Olmo luajti me anësorin e Kosovës, Lirim Kastrati, të cilin së fundmi e quajti vëlla pas takimit Spanjë – Kosovë.

Më Shumë

Ylli e fiton Ligën Unike

Skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli e ka fituar turneun e Ligës Unike në basketboll, që të mërkurën përfundoi në Durrës. Në ndeshjen finale, të...

Personeli shëndetësor dhe të moshuarit në Prizren hezitojnë të vaksinohen

Doktori Arsim Berisha, ka thënë se vaksinimi në Prizren ka filluar sipas planit të Ministrisë së Shëndetësisë me 2 prill dhe po vazhdon në...

Rrahet një maroken në Prizren

Një shtetas nga Maroku ka kërkuar tretman mjekësor pasi është sulmuar nga dy persona të panjohur. Në raportin e Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur...

Muharremaj: Në zgjedhjet e tetorit do të fitojë sërish bindshëm

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se vaksinimi kundër COVID-19 atje ka filluar nga java e kaluar. “Përparësi në vaksinim kanë punëtorët...

Mourinho largohet nga Tottenham, ky pritet të jetë trajneri i ri i klubit anglez

Pas rezultateve zhgënjyese këtë sezon, Tottenham Hotspur pritet të ndajë rrugët me Jose Mourinhon. Humbja nga Manchester United në Premier Ligë duket sikur i dha...

12 të shëruar dhe 4 raste të reja me Covid sot në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 12 persona janë shëruar nga Covid-19, ndërsa janë regjistruar 4 raste të reja....

Moti gjatë ditëve të ardhshme, nga kjo ditë kthehet i ftohti

Java fillon me mot të ngrohtë. Nga e marta pritet përkeqësim i motit me rënie të temperaturave dhe me të reshura shiu. Reshje bore...

Vjedhje me vlerë 8 mijë euro në një shtëpi në Prizren

Një person ka njoftuar Policina e Kosovës se gjatë mbrëmjes personat të panjohur janë futur në shtëpinë e tij, duke i shkaktuar dëm në...

Prizren: Grumbull i qytetarëve pa distancë (FOTO)

Një numër i madh i qytetarëve në Prizren kanë dalë për ta kaluar kohën e tyre të lirë. Në mungesë të qëndrimit në kafiteri dhe...

ATK’ja ka një njoftim të rëndësishëm për të gjithë tatimpaguesit

Administrata Tatimore e Kosovs ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit që kanë obligime tatimore të pashlyera se mos-bllokimi i llogarive bankare të tyre do të...

Arrestohen pronarët e dy kompanive me seli në Prizren dhe Prishtinë për falsifikim të dokumenteve dhe mashtrim

Prokuroria Themelore në Prizren, pas grumbullimit të informacioneve lidhur me një publikimin të Rrjetit të Organizatave Joqeveritare “AVONET”, ka arrestuar dhe ndaluar pronarët e...

Fjalët prekëse të babait të Luran Ahmetit: Mos u hidhëro që nëna jote e përlotur të pret gjithë natën të vish

Poeti Xhabir Ahmeti ka bërë një dedikim prekës për djalin e tij, aktorin e njohur Luran Ahmeti, i cili ditë më parë humbi betejën...

Rrëzohet në vendin e tij të punës një punëtor i ndërtimtarisë në Suharekë

Një rast tjetër i lëndimit në punë është raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Kësaj radhe në Suharekë. Gazeta Sinjali mëson se një...

Sigal Prishtina – Bashkimi luftojnë për playoff, interesante sfida në Prizren

Super dita e shtunë në Art Motion është mjaft e pasur me ndeshje nga basketbolli. Xhiro e fundit në Five Star Superligën do t’i ketë...

Gjatë marsit u rritën çmimet e konsumit, ranë vetëm çmimet e perimeve

Për 0,4% janë rritur çmimet e konsumit gjatë muajit mars 2021 në krahasim me muajin shkurt të po të njëjtit vit. Agjencia e Statistikave të...

Bahtiri viziton shtëpinë e të moshuarve “Jetimat e Ballkanit” në Suharekë

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari, Faruk Mujka, gjatë ditës së sotme ka vizituar shtëpinë e të moshuarve “Jetimat...

Lajmet e Fundit