14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Vendbanimet në Prizren ku do të ndalet rryma nesër

Prizren

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Data e punimit: 10-10-2020

1.

Nga TS 110/10kV Prizreni 3 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Zhupa (Kodi: 31000026)  prej orës 09:00  deri në ora 16:00

Vendet: Manasteric, Llokvicë, Neprogoshtë, Reqan, Pllanjanë; Lubinje e Epërme, Lubinjë e Ulët, Gornja- sellë, Mushnikovë, TS Prevalla, HOTEL Sharri, TS Sat styro,TS Shtëpia e Bardhe  Sredska, Stajkovc, Bogoshevc dhe Drajqiq.

Arsyeja: Pastrimit i linjës nga vegjetacioni.

Më Shumë

Mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës...

Pas fitores së tij në Big Brother VIP Kosova, Stresi edhe nga koncertet bën thirrje që të përkrahet Luizi

Pak ditë më parë ka mbaruar edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova, ku fitues u shpall Arkimed Lushaj – Stresi. Ai qëndroi plot...

Lajmet e Fundit