10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Veseli në Rahovec: Me fitoren e Idriz Vehapit, fiton Rahoveci

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka qëndruar në Rahovec, ku bashkë me kryetarin aktual të këtij qyteti dhe kandidatin edhe për një mandat, Idriz Vehapi kanë takuar strukturat e PDK-së në qytet. Veseli theksoi se fitorja e Idriz Vehapit në këtë garë, do të jetë një fitore dhe mundësi më e mirë për prodhuesit e kësaj zone.

“Fitorja e Idriz Vehapit në balotazh do të jetë edhe një fitore e radhës e fermerëve tanë të vyeshëm, vreshtarëve dhe prodhuesve të verës, të cilëve do t’u largohen të gjitha barrierat, që prodhimet kosovare t’i plasojnë jashtë vendit.

Faleminderit përzemërsisht të gjithë kandidatëve për asamblistë dhe strukturave të partisë në Rahovec që po punojnë pa pushim drejt triumfit më 19 nëntor”, ka theksuar

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Moti sot me vranësira dhe diell

Sot so të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit