15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Vetëvendosje kundërshton Gjykatën, propozon rezolutë kundër saj

VV-logo9-09Lëvizja Vetëvendosje ka kundërshtuar themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se Vetëvendosje do të votojë kundër.
Shefi i Grupit Parlamentar të VV’së, Visar Ymeri, ka thënë se Vetëvendosje ka qenë kundër shmangies nga procedurat parlamentare dhe ka kërkuar debat për sa i përket votimit të Gjykatës Speciale.

Sidoqoftë, Ymeri ka treguar se Vetëvendosje ka propozuar një rezolutë e cila kundërshton themelimin e Gjykatës Speciale.

Më Shumë

Fillon në Suharekë festa e titullit të tretë të Ballkanit

Sot përfundoi sezoni 2023/24 në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani, që matematikisht e fitoi titullin javën e kaluar me fitoren ndaj Llapit, sot e...

LDK në Prizren: Qeverisja e Shaqir Totaj e zhytur në luks dhe keqpërdorim të parasë publike

Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren ka deklaruar se pushteti i Shaqir Totaj është zhytur në luks dhe keqpërdorim të parasë publike, duke i...

Lajmet e Fundit