19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

LDK kundërshton fondin për të akuzuarit e Tribunalit

Kuvendi_i_Kosoves_7Shefi i Grupit Palamentar të LDK’së, Ismet Beqiri ka kundërshtuar idenë e PDK’ë për të themeluar fondin për të mbrojtur të përndjekurit e Gjykatës Speciale.
Beqiri ka thënë se duhet të votohet vetëm atë që është në rend të ditës.

Pas kësaj, ka reaguar Adem Grabovci. i cili ka thënë se Qeveria duhet të krijojë fond për t’ua mundësuar mbrojtjen e të atyre do të gjykohen në Gjykatën Speciale.

Në këtë debat janë përfshirë edhe Hashim Thaçi e Jakup Krasniqi. Ky i fundit ka thënë se s’ka kurrfarë dokumenti për të themeluar Fond.

Por, Kryeministri ka thënë se është i gatshëm projektligji dhe rezoluta e përgatitur nga PDK’ja.

“Asgjë të shkruar s’kemi në këtë drejtim”, ka thënë Jakup Krasniqi.

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

Lajmet e Fundit