17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Vetëvendosje! nuk po garon me subjekte politike, por me organizata mafioze

Rexhaj123Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka ashpërsuar gjuhën në raport me partitë tjera politike. Ai tha se Vetëvendosje! në zgjedhjet e nëntorit në garë përballë nuk ka subjekte politike, por organizata mafioze. “Deri më tani Komuna e Prizrenit nuk është qeverisur nga subjekte politike, por organizata kriminale. Dhe ky është fakt i pakundërshtueshëm. Deri më tani Komuna e Prizrenit nuk ka pasur as opozitë, por vetëm kundërshtime kozmetike që nuk dhanë ndonjë rezultat. Gara zgjedhore dhe ballafaqimi me ta, nuk do të jetë i lehtë. Sepse në këtë garë nuk do të ballafaqohemi me subjekte politike, por organizata mafioze të certifikuara nga KQZ-ja”, tha Rexhaj.

Sipas tij, me hyrjen në garë të Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, është kthyer shpresa e ndryshimit të rendit të deritanishëm të gjerave.
Vetëvensoje! në Prizren, ka mbajtur një takim me strukturat e saja në të cilën është diskutuar për rëndësinë e mobilizimit të të gjitha kapaciteteve me qëllim që zgjedhjet lokale të këtij viti të jenë garancë për ndryshim.

Shefi i Shtabit Zgjedhor Faruk Dakaj tha se takimet e drejtpërdrejta, puna e vazhdueshme në terren, mbrojtja e votës, ndershmëria dhe korrektësia eVV-së me qytetarë, do të jenë armët kryesore kundër politikës së vjetër. “Përpos ndryshimit politik në Prizren, mbi ne rëndon edhe barra e mbrojtës së votës me 3 nëntor. Gjersa ne mbajmë trajnime me vëzhgues e komisionerë se si ta mbrojmë votën, ata trajnohen se si ta vjedhin atë. Mirëpo me vullnetin dhe guximin e secilit aktivistë të Vetëvendosje!, atë ditë kjo betejë do të përfundojë në favorin tonë”, tha Dakaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Hovenier: Nga Kosova po kërkojmë disa vendime të vështira, por në të mirë të saj

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar mbrëmë se Kosova mund të përparojë vetëm me ndihmën e Shteteve të Bashkuara, duke i marrë...

Lajmet e Fundit