16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vetëvritet Robin Williams

Robin Williams1Aktori amerikan Robin Williams është gjetur i vdekur, të hënën, në shtëpinë e tij në Tiburon të Kalifornisë.
Williams ishte 63 vjeç.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë publik nga policia e Kalifornisë, e cila ka deklaruar se dyshohet për vetëvrasje. Policia ka njoftuar se kishte mbërritur në vendngjarje, pasi kishte marrë një telefonatë, e më pas Williams është gjetur i pajetë në shtëpinë e tij.

Kohët e fundit ai ka vuajtur nga depresioni, duke qëndruar për disa kohë në një qendër rehabilitimi.

Williams ka lindur në Çikago më 21 korrik 1951 dhe u bë i famshëm në filmat ‘Good Morning Vietnam’ dhe ‘Dead Poet’s Society’.

Gruaja e tij, Susan Schneider, ka lëshuar një deklaratë.

“Këtë mëngjes, unë humba burrin dhe shokun tim më të mirë, ndërsa bota humbi njërin prej artistëve më të dashur. Jam thellësisht e mërzitur. Në respekt të familjes së Robinit, ne kërkojmë privatësi gjatë kohës së zisë. Derisa ai kujtohet, të mos fokusohemi në atë se si vdiq Robin por të llogarisim momentet e kënaqësisë dhe buzëqeshjes që ai ua dha miliona njerëzve”.

81 vjet nga Konferenca e Pezës

Konferenca e Pezës është një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë, ku u bënë përpjekje për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve...

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit