19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Veturat e vjedhura në Zvicër dhe Holandë, konfiskohen në Prizren

vetura e ram bujesDy vetura të vjedhura, njëra në Zvicër dhe tjetra në Holandë, janë konfiskuar nga policia në Prizren.

Zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha tha se veturat e konfiskuar janë të llojit “Audi Q” .

“Dy vetura “Audi Q’, njëra e me ngjyrë bardhë dhe tjetra e zezë, të cilat janë raportuar si të vjedhura njëra në Holandë e tjetra në Zvicër janë gjetur në rajonin tonë”

“Në hetimin e rasteve ka qenë i përfshirë Interpoli, Zyra ndërlidhëse e Policisë së Kosovës, hetues rajonalë kundër auto -krimeve dhe Prokuroria, e cila ka urdhëruar që veturat të sekuestrohen ndërsa të vazhdohet me hetimin e rasteve”./PrizrenPress.com/.

Më Shumë

Drejtori i QRTK- së në Prizren, Samir Hoxha nderohet me mirënjohje nga OSBE-ja

Në ceremoninë e shënimit të 25 vjetorit të Misionit të OSBE-së në Kosovë, drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha,...

Tre anëtarët e familjes Likaj të dyshuar për tentim vrasjen në Has, dalin para gjykatës në Prizren

Katër nga anëtarët e familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit të shpallur në kërkim si të dyshuar për plagosjen në fshatin Gjonaj janë...

Lajmet e Fundit