-4.2 C
Prizren
E hënë, 24 Janar, 2022

VIDEO/ Berisha: Gërshërët për t’i prerë teshat e atij që bëhet kryetar i komunës i kam unë

Ish-kandidati i Nismas Socialdemokrate për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha në “Edicionin Special” ka folur për përkrahjen që kjo parti i ka dhënë PDK-së për balotazhin e 14 nëntorit në komunën e Prizrenit.

Ai u shpreh se ka qenë më i sulmuari gjatë ditëve të fushatës së raundit të parë, por edhe atij të dytë, që nuk ishte më në garë.

“Unë i përkasë një subjekti relavisht të vogël, por si individ kam një mbështetje të kufizuar të qytetarëve, por shumë fanatike. Në këtë fushatë më së shumti jam sulmuar unë, jam sulmuar edhe gjatë kohës së fushatës për balotazh, kur nuk kam qenë vet në garë”, tha Berisha.

Sipas Zafir Berishës kjo nuk ka qenë e rastësishme, transmeton Klankosova.tv.

“Kjo nuk ka qenë e rastësishme, sepse ata që i përcjellin zhvillimet në Prizren e dinë që në fund gërshërët për t’i prerë teshat e atij që bëhet kryetar i komunës i kam unë dhe natyrisht jam mirënjohës deri në përulje për mbështetësi e mi. Këtë e thash me një fuqi të kufizuar”, u shpreh ai.

Berisha gjithashtu tregoi se cila ishte pika që atë e mbajti gjallë në politikën e qytetit të Prizrenit.

“Unë mendoj që bësueshmërinë e atyre që e kanë për mua tash e një kohë të gjatë e çoj aty ku duhet dhe nuk e keqpërdori. Kjo për mendimin tim ka qenë ndoshta poenta që mua më ka mbajtur gjallë në politikën e qyetit”, tha Berisha.

Berisha bëri disa komente edhe për qeverinë aktuale, duke thënë se është qeveri me grumbull adoleshentësh politik si dhe tha se së shpejti do të ketë zgjedhje të reja në vend.

Kjo qeveri është me grumbull adoleshentësh politik. Unë mendoj se do të ketë zgjedhje në muajin prill ose në maj,  sepse ky vend nuk mund të durojë deri në pafundësi një qeverisje të këtij lloji”, u shpreh Berisha.

Tutje, ai shtoi se udhëheqjen e komunës së Prizrenit do ta vëzhgojë nga jashtë.

Më Shumë

Shefkije Islamaj: Ligjërimi postmodern i Rexhep Qosjes

Shkrimtari Rexhep Qosja, me të drejtë, nga studiuesit e veprës së tij letrare-artistike konsiderohet përfaqësuesi më i rëndësishëm e më i veçantë i letërsisë...

Berlusconi 85-vjeçar synon Presidencën

Italia është gati të zgjedhë presidentin e ri dhe synon nxisë unitetin, pas grindjeve politike. Silvio Berlusconi mendon se është i përshtatshëm për këtë pozitë.Manjati...

Ibrahim Rugova, prijësi i keqkuptuar

Nga Agron Gjekmarkaj Ibrahim Rugova, “kolosi i brishtë” sipas përkufizimit postum të Bernard Kushner në “Le Monde”, i ka mundur gjithmonë kundërshtarët e tij pa...

Në 27 shkolla të Kosovës po mbahet mësim online, një e mbyllur

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19. Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit,...

Dhunë në Suharekë, babai tenton të sulmojë fizikisht vajzën e tij

Një rast I dhunës ka ndodhur në Suharekë. Babai ka tentuar të sulmojë vajzën me shufër. Suharekë 21.01.2022 – 23:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar...

Komandanti i Nënstacionit të Policisë në Zhur kundërshton aktakuzën për korrupsion

Komandanti i Nënstacionit Policor në Zhur, Ziber Susuri, ka kundërshtuar aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Themeloren në Prizren, me të cilën ai ngarkohet me...

Afro 1500 tiketa trafiku brenda 24 orëve në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1468 tiketa trafiku, ka njoftuar Policia e Kosovës. Sipas raportit të Policisë gjatë kësaj periudhe janë...

Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese, nga ora 22:00 ndalohet lëvizja e qytetarëve

Sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese kundër coronavirusit, të cilat do të jenë në fuqi deri më 4 shkurt. Me...

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Një muaj paraburgim për personin që ushtroi dhunë ndaj gruas në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj të pandehurit K.P., i cili dyshohet se ka kryer...

Sabri Fejzullahu i kërkon falje publikisht gruas së tij, Nerës: Nga xhelozia ia ndërpreva këngën, nuk ia bëj vetes kurrë hallall

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, ka qenë i ftuar së fundmi në një nga kronikat e emisionit “Prive”. Ai iu është përgjigjur shumë...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohen se mashtruan me viza pune në agjencinë e tyre të punësimit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, nga muaji qershor i vitit 2021 ka qenë duke hetuar një rast të mashtrimit nga një agjenci...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

Milan-i dorëzohet për yllin holandez

Objektivi kryesor i klubit të Milan-it në këtë afat kalimtar dimëror, ishte transferimi i futbollistit të Lille, Sven Botman. Mirëpo, sipas asaj që raportojnë mediat...

Zhduket një vajzë në Prizren

Një vajzë është raportuar e zhdukur në Prizren. Sipas njoftimit nga Policia rasti është lajmëruar të martën nga babai i saj. Ai ka thënë se...

Tufë derrash shkaktojnë aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ – lëndohet shoferi i automjetit

Tufë derrash të egër kanë shkaktuar aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”, Aksidenti ka ndodhur afër fshatit Duhel të Suharekës, si pasojë ngasësi i automjetit...

Lajmet e Fundit