27.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Jules Kounde, emri më i kërkuar për janarin

Mbrojtësi francez i Sevilla-s, Jules Kounde, është emri më i kërkuar për merkaton e janarit.

Për të, vera e kaluar ishte një mundësi e artë për të ndërruar destinacion, por Sevilla kërkoi një shifër që askush nuk ishte e gatshme ta paguante.

80 milionë euro ishte ajo çfarë andaluzianët kërkuan për shërbimet e tij.

E interesuar gjatë gjithë verës ishte Chelsea, që mbetet e interesuar edhe për janarin.

Por, Blutë e Londrës nuk janë më të vetëm në rrugëtim.

Atyrë i është bashkangjitur edhe Manchester United, Tottenham-i dhe Real Madrid-i.

Kounde ka thënë që nuk e ka problem qëndrimin në La Liga, kështu që nuk mund të përjashtohet mundësia për transferimin e tij në “Santiago Bernabeu”.

Por, një gjë e ka bërë të qartë, që Premier League është liga e tij e prefuar, andaj edhe lufta më e madhe pritet të bëhet në ishull.

Te Chelsea, po përgatiten për largimin e Rudiger që ka refuzuar rinovimin e kontratës.

Te Manchester United, problemet me mbrojtje nuk kanë të ndalur dhe Kounde shihet si zgjidhje për disa prej tyre, kurse te Tottenham-i, futbollisti është kërkesë personale e trajnerit të sapoemëruar, Antonio Conte.

Sevilla është e gatshme ta shesë futbollistin në janar, me një çmim më të ulët nga ai që kërkonte gjatë verës.

Klubet e Premier League do futen në luftë, dhe duket se viti i ri, Kounde-n do e gjejë edhe me një skuadër të re.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Kurti për Betejën në Rahovec: Krimet e Serbisë s’do të mund të zhduken e harrohen

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka kujtuar Betejën e Korrikut të vitit 1998, për të cilën tha se filloi më 17 korrik brenda...

Nga gushti nis aplikimi i ri për shtesat, vlera vjetore e skemës 120 milionë

Ministri i Financave, Hekuran Murati në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Albin Kurti, tha se një familje që ka tre fëmijë, nga...

Lajmet e Fundit