6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Vidhen rrethojat metalike të Hidro-regjionit Jugor në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar të shtunën se të dyshuar të panjohur kanë vjedhur 16 metra të rrethojës metalike të objektit të pompave të ujësjellësit në kompaninë Hidro-regjioni Jugor në Suharekë.

Sipas ankuesit, vlera e dëmit sillet rreth 2.000 euro.

“Ankuesi mashkull kosovar punëtor i kompanisë Hidro-regjioni Jugor, ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë vjedhur 16 metra të rrethojës metalike të objektit të pompave të ujësjellësit. Sipas ankuesit, vlera e dëmit të shkaktuar është rreth 1700 euro. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Zvicra e shqiptarëve për herë të dytë e fundos Serbinës

Zvicra ka shënuar fitore ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në fazën e nokautit. LIVE: Zvicër-Serbi 3-2 90? Shtatë minuta 70? Loja vazhdon me ritëm të lartë. Rezultati akoma...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Lajmet e Fundit