12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Ish-mjeku i Real Madridit thotë se Gareth Bale është sportisti më i mirë që ai ka parë ndonjëherë – më i mirë se Ronaldo

Gareth Bale është sportist më i mirë se Cristiano Ronaldo, sipas ish-mjekut të Real Madridit, Jesus Olmo.

Ylli i Manchester United është i famshëm për fizikun e tij dhe madje e ruan atë në moshën 37-vjeçare, por Olmo mendon se uellsiani është sportisti më i mirë që ka parë ndonjëherë.

Duke qenë bashkëlojtarë gjatë kohës së Olmos në Bernabeu, Bale dhe CR7 ndoshta kanë idetë e tyre se kush e mban formën më të mirë, por doktori portugez nuk kishte asnjë dyshim.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Ish-mjeku i Los Blancos i tha më parë “Ideal” në vitin 2020: “Ndoshta sportisti më i mirë që kam parë ndonjëherë është Bale. Ai është një sportist natyral që mund të shkëlqejë praktikisht në çdo sport”.

“Ai ka aftësi të jashtëzakonshme atletike dhe do të thosha edhe aftësi teknike. Më ka bërë më shumë përshtypje në të gjitha aspektet”.

 Gareth Bale is a better athlete than Cristiano Ronaldo, according to a former Real Madrid doctor

Eksperti mjekësor tha gjithashtu se tifozët e Real Madridit nuk e kanë parë më të mirën e magjistarit uellsian gjatë kohës së tij në Spanjë, sepse ai vuante nga disa lëndime.

Bale ka startuar në vetëm katër ndeshje në ligë për Los Blancos këtë sezon – dhe vetëm një herë që nga gushti. /Telegrafi/

Më Shumë

110 vite më parë nisi punën qeveria shqiptare!

Në vitin 1912, pikërisht më 4 dhjetor, Qeveria e parë shqiptare filloi punën nën kryesinë e Ismail Qemalit. Qeveria do të qëndronte në Vlorë deri...

Zvicra e shqiptarëve për herë të dytë e fundos Serbinës

Zvicra ka shënuar fitore ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në fazën e nokautit. LIVE: Zvicër-Serbi 3-2 90? Shtatë minuta 70? Loja vazhdon me ritëm të lartë. Rezultati akoma...

Lajmet e Fundit