17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Viti 2013, i mbrapsht për Latifin

SmajlLatifi10-5Energjia e harxhuar nga ish-kryetari Smajl Latifi nuk ka qenë e mjaftueshme për qytetarët e Rahovecit në vitin 2013. Ata i kanë besuar vetëm një gjysmë mandati kandidatit të AAK-LDD-së.

Në zgjedhjet e balotazhit, ai është mposhtur nga Idriz Vehapi i PDK-së, i cili më parë kishte drejtuar Ministrinë e Bujqësisëdhe së fundi i shte deputet në Kuvendin e Kosovës.

Ndërkaq, Latifi ka akuzuar kryeministrin Hashim Thaçi për humbjen që ka pësuar në Rahovec. Sipas tij, PDK-ja i kishte blerë votat për të arritur fitoren e Vehapit. Ai ui ka bërë thirrje publike për ta intervistuar për të gjitha akuzat që i ka bërë në drejtim të kryeministrit Hashim Thaçit.

Një çështje që i ka shkaktuar kokëçarje Latifit e që do të jetë ‘patate e nxhetë’ edhe në duart e Vehapit, është fillimi i zbatimit praktik i Ligjit për Hoçën e madhe, që sipas Raportit të Progresit është në pikën zero./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike në Dragash

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende nuk do...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Bylykbashi

Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për shërim. Ndërsa lajmin për...

Lajmet e Fundit