17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Viti 2014 shpallet “Viti i Jeronim De Radës”

Jeronim De RadaMbledhja e parë e Këshillit Kombëtar të Librit, shpall 2014 si “Viti i Jeronim De Radës”, me rastin e 200 vjetorit të lindjes së themeluesit të letërsisë dhe kulturës arbëreshe.

Në nder të poetit dhe publicistit të shquar, Ministria e Kulturës Shqiptare me bashkëfinancim të Ministrisë së Kulturës së Kosovës, do të botoj veprën e plotë të Jeronim De Radës për këtë jubile.

Më Shumë

QKMF në Prizren pranon donacion nga ASB në vlerë rreth 10.500 euro

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, sot morën pjesë në ceremoninë e ndarjes së ndihmave nga Organizata Gjermane ASB...

Rahoveci përforcohet me Mandersonin

KB Rahoveci ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin Isaiah Manderson. Manderson është i gjatë 208 cm dhe luan në pozitën 5. “Qendra Amerikane vjen te...

Lajmet e Fundit