13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Vjosa Osmani: Ukë Bytyçi ishte atdhetar i pashoq, mallkim për të pabesët që e vranë

Kandidatja për Kryeministre  nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani ka nderuar atdhetarin Ukë Bytyçin.

Osmani thekson se Ukë Bytyqi ishte atdhetar i pashoq në rezistencën e popullit të Kosovës në luftën për liri dhe pavarësi.

“Vepra e tij dhe e bashkëveprimtarëve të tij që u vranë pabesisht në kohë lirie, do të mbesin udhërrëfyesi ynë i përjetshëm” shkruan Osmani në Facebook.

Postimi i plotë:

Më Shumë

Lajmet e Fundit