1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Voton Mytaher Haskuka

Kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka hedhur votën.

Ai ka votuar në shkollën e mesme të lartë teknike “11 marsi” në Prizren.

“Sot një ditë e bukur edhe temperaturat e mira, prandaj i ftoj të gjithë qytetarët të komunës së Prizrenit, por edhe komunave të tjera të dalin të votojnë. Të përdorin të drejtën e tyre për të treguar për qeverisjen lokale dhe për atë se kënd duan të qeverisin. Andaj i ftoj gjithë qytetarët të përdorin të drejtën e tyre dhe të votojnë”, tha Haskuka.

Më Shumë

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pritet që ministri ukrainas i Mbrojtjes të takohet sot në Paris me presidentin francez Emmanuel Macron, në kohën kur po debatohet në mesin e...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit