1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ylli-Sigal Prishtina në finale të Superkupës Mbarëkombëtare

Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina do të luajnë në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare.

Skuadra e Prishtinës në gjysmëfinale mundi Vllazninë e Shkodrës me rezultat 72:80, takim që u zhvillua në Shkodër.

Ndërkohë, Ylli mundi Teutën në Durrës me shifrat 71:89.

Finalja do të zhvillohet të dielën në Shkodër nga ora 19:00.

Ky është edicioni i parë i Superkupës Mbarëkombëtare që organizohet nga Liga Unike. Gjysmëfinalet e meshkujve u zhvilluan në Durrës dhe Shkodër, kurse Superkupa Mbarëkombëtare e femrave u mbajt në Vlorë.

Më Shumë

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit