-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Vrasja në Prizren, flet avokati Elshani: “Kobra” dyshohet për vrasje dhe dy vepra të tjera

Dibran Hoxhaj, i njohur me nofkën “Kobra” po dyshohet se e vrau Visart Cengun, shtetas i Shqipërisë. E kjo çështje po zbardhet gjithnjë e më shumë me detaje të reja.

Avokati i Hoxhajt, Nexhat Elshani, i ka thënë gazetës Nacionale se klienti i tij po akuzohet për tri vepra penale, ndër to edhe vrasje.

“I ka disa vepra, saktësisht tri vepra. Për vrasje, armë mbajtje si dhe për shkaktim të rrezikut. Pesë janë të dyshuar. Unë e kam marrë tashmë vendimin për ndalimin 48 orësh.”, ka deklaruar Elshani.

Avokati ka treguar se ai ka vendosur të mbrohet në heshtje.

“Është mbrojtë në heshtje. Nuk ka folë, nuk e pranon veprën.” – ka thënë tutje avokati.

Gjatë periudhës 48 orëshe pritet që gjykata të vendosë, nëse të akuzuarit do të shkojnë në paraburgim ose jo.

Avokati Elshani, ka thënë se pret që nesër të ketë veprime në këtë drejtim.

Më Shumë

Koeficienti / “Mjekë, policë, arsimtarë, prokurorë, KQZ” – 18 kërkesa në Avokatin e Popullit që t`i drejtohen Kushtetueses

Tetëmbëdhjetë ankesa deri tashmë janë dërguar vetëm për një javë në institucionin e Avokatit të Popullit, ku institucione të ndryshme po kërkojnë që Ligji...

Kurti e falënderon Erdogan për përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në KiE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar në Turqi për vizitë pune, ku edhe ka mbajtur një konferencë për media së bashku me...

Lajmet e Fundit