-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Putini pritet të bisedojë me Erdoganin të mërkurën

Presidenti rus Vladimir Putin planifikon të bisedojë me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan të mërkurën, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov për agjencinë e lajmeve Interfax.

Të dy udhëheqësit kanë pasur disa telefonata qëkur Rusia pushtoi Ukrainën shkurtin e kaluar. Turqia veproi si ndërmjetëse përkrah Kombeve të Bashkuara në vitin 2022 për të vendosur një marrëveshje që lejonte eksportet e grurit nga portet ukrainase.

Më Shumë

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K. Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës. Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të...

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Lajmet e Fundit