5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Vrau për të marrë hakun e të atit, dënohet me tetë vite burg 17-vjeçari nga Lezha

Gjykata e Lezhës dënoi me tetë vite burg 17-vjeçarin Florian Përvathi, i cili në Janar të këtij viti vrau me armë për gjakmarrje Lek Lekgjonajn. Ngjarja ndodhi në fshatin Manati të Lezhës.

Përvathi akuzohet për vrasje për gjakmarrje dhe armëmbajtje pa leje.

Gjykata e dënoi me 12 vite burg Florian Përvathin, por për shkak të gjykimit të shkurtuar ai do të vuajë tetë vite burgim pasi i ulet 1/3 e dënimit.

Vëllai i viktimës Lek Lekgjonaj kishte vrarë disa vite më parë babain e Florian Përvathit dhe u largua nga Shqipëria për shkak të frikës së gjakmarrjes.

Por në Janar të këtij viti, Florian i shkoi në banesë vëllait të vrasësit të babait të tij duke e ekzekutuar për gjakmarrje, edhe pse i ndjeri nuk ishte i përfshirë në krimin e disa viteve më parë. /Telegrafi/

Më Shumë

Borrell e Lajçak sot takim trepalësh me Kurtin e Vuçiqin në Bruksel

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme e Siguri, Jopsep Borrell, sot në Bruksel, në takime të ndara, do të diskutojë me...

Vjen oferta e parë për Ronaldo-n, Al Hilal e Arabisë Saudite kërkon portugezin

Cristiano Ronaldo mund të marrë ofertën e tij të parë që nga lirimi nga Manchester United, me Al Hilal që po përgatitet të bëjë...

Lajmet e Fundit