-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Vritet në moshën 22-vjeçe ylli i filmit “Beasts of the Southern Wild”

Kur ishte fëmijë, aktorja, Jonshel Alexander, kishte luajtur në filmin e famshëm “Beasts of the Southern Wild” dhe e njëjta ka ndërruar jetë të shtunën e 27 nëntorit.

Ish- aktorja thuhet se u qëllua dhe u vra në Luiziana të Brazilit gjatë fundjavës, teksa ajo ishte 22 vjeçe.

Jonshel Alexander në skenat e filmit – “Beasts of the Southern Wild”

Policia ka deklaruar se Jonshel ishte me një burrë brenda një makine, kur një sulmues dyshohet se i qëlloi të dy, sipas Associated Press.

Mjekët e deklaruan të vdekur aktoren në vendngjarje, ndërsa burri u dërgua vetë në spital, raporton AP.

Hetuesit thanë se kanë gjetur një automjet të dyshuar –  një kamionçinë ngjyrë gështenjë që ata dyshojnë se është përdorur nga vrasësi.

Pamjet e siguruara nga kamerat perreth vendit ku ka ndodhur vrasja.

Por, departamenti i Policisë së New Orleans nuk e ka komentuar më rastin, për shkak të ndjeshmërisë dhe motiveve enigmatike të rastit.

Në moshën 12-vjeçare, Alexander mori rolin dytësor të Joy Strong në “Beasts of the Southern Wild”, në një konkurs ku kishin marrë pjesë jo më pak se 4 mijë njerëz.

Filmi, i fokusuar në një komunitet të varfër, i vendosur jashtë sistemit të stuhisë së New Orlans, u shqua për rolet kryesore të disa aktorëve të lindur në Luiziana.

Beasts vazhdoi të fitonte çmimett kryesore në Festivalet e Filmit në Kanë dhe Sundance, si dhe katër nominime për çmimin Oscar, duke përfshirë një për “filmin më të mirë” dhe një për yllin Quvenzhané Wallis, i cili u bë kandidati më i ri ndonjëherë për një Oscar për aktoren më të mirë kryesore.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Berlusconi 85-vjeçar synon Presidencën

Italia është gati të zgjedhë presidentin e ri dhe synon nxisë unitetin, pas grindjeve politike. Silvio Berlusconi mendon se është i përshtatshëm për këtë pozitë.Manjati...

Arrestohet një grup në Rahovec, dyshohet se kreu 20 vjedhje, ndër to edhe në xhami

Policia ka arrestuar pesë të dyshuar, prej tyre tre të moshës madhore dhe dy të mitur, të moshave 16 përkatësisht 14-vjeçare, nën dyshimin se...

Çifti “ngjiten” duke bërë seks, largohen me batanije nga banesa për në spital

Kjo ngjarje e rrallë ka ndodhur në një fshat të Afrikës. Siç shkruanin mediat lokale atje, ky nuk është fenomen edhe shumë i rrallë në...

Prizreni 16 fiton në Ligën Unike

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 86:95 (17:26, 7:22, 33:23, 29:24), në kuadër të xhiros së tetë të Ligës Unike. Fillimi...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

Deputeti i LVV-së – opozitës: Kemi me jua përmend 20-vjetëshin për 4 vjet t’lume

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka thënë se do t’ua përmendin opozitës 20 vjet qeverisjeje për katër vjet, raporton Gazeta Express. Abrashi tha se...

Bekim Jashari: Familja Jashari bëri rezistencë 45 minuta dhe zmbrapsi forcat elitare serbe

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me përfaqësues të OVL-UÇK-së kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”. Në 24 vjetorin e sulmit të dytë...

1840 tiketa trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, Policia ka shqiptuar 1840 tiketa trafiku. Sipas raportit janë shkaktuar 32 aksidente trafiku me dëme materiale e...

Qytetarët e Shqipërisë revoltohen pasi ju kërkohen 3 doza për të hyrë në Kosovë: Turp, 30 euro me u fut në tokën tonë

Për të dytën ditë me radhë dhjetra qytetarë të Shqipërisë janë duke u kthyer në kufi në Morinë të Kukësit për shkak të vendimit...

Latifi dhe drejtoresha Sallteku takohen me punonjësit shëndetësorë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga nënkryetari, Fatmir Iska dhe drejtoresha e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, Saranda Sallteku, kanë vizituar...

Nis protesta e kuksianëve në Morinë për ta kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës

Në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ka nisur protesta përmes së cilës qytetarët e Kukësit po e kundërshtojnë kufizimin e lëvizjes për qytetarët...

Spitali i Prizrenit: 7 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës në trajtim janë 117 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 36 të tjerë post-COVID-19. Me oksigjeno-terapi...

Covid-19, formohen ekipet mobile të QKMF-së në shkollat e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me drejtoreshën e Arsimit Luljeta Gutaj-Veselaj, drejtoreshën e Shëndetësisë Burbuqe Berisha dhe me bashkëpunëtorë, vizituam...

“Jep dorëheqje ose 60 plumba i ke në kokë”/ Duka e zbulon mesazhin që e mori pak para shpërthimit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur përsëri për shpërthimin e tritolit të vendosur në banesën e tij. Duka tha se nuk...

Aksident i rëndë në Itali, vdesin 5 të rinj

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku si pasojë kanë humbur jetën 5 persona, katër djem dhe një vajzë. Mediat vendase bëjnë me dije...

Vdekje e dyshimtë në Prizren

Një person ka vdekur në Prizren. Sipas njoftimit nga Policia, i njëjti jetonte vetëm dhe është gjetur nga të afërmit pa shenja jete. Në vendin...

Lajmet e Fundit