5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Westerwelle: Zgjedhjet, kriter matës për demokracinë në Kosovë

GuidoWesterwelleMinistri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido WesterWelle, e ka përshëndetur mbajtjen e zgjedhjeve që për herë të parë mbahen në tërë territorin e Kosovës.

Në një deklaratë për shtyp ai u ka bërë thirrje të gjithë qytetareve të Kosovës që të marrin pjesë në këto zgjedhje.

“Të gjithë personat me përgjegjësi politike do të duhet të angazhohen për një proces zgjedhor të lirë dhe të ndershëm. Zgjedhjet janë një kriter matës i rëndësishëm për zhvillimin demokratik të Kosovës”, thuhet në deklaratën e Westerwelles.

Më Shumë

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Kurti: 200 milionë euro investime për infrastrukturën në futboll

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, të dielën ka premtuar 200 milionë euro investime për transformim rrënjësor të infrastrukturës së futbollit në vend. Tashmë...

Lajmet e Fundit