18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Xhaka, futbollisti më i mirë i Arsenalit deri tash më 2021

Mesfushori Granit Xhaka nuk po i merr meritat që i meriton tek Arsenali, por gjetjet e fundit kanë treguar se puna e tij nuk po kalon pa u vu re. Ylli shqiptar i Zvicrës është zgjedhur futbollisti më i mirë i Arsenalit për vitin 2021 deri tash, nga Qendra Ndërkombëtare për Studime në Sport (CIES).

Xhaka është i shtati në Premier Ligë për më së shumti paraqitje, duke u paraqitur në të gjitha ndeshjet e Arsenalit sivjet.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka qenë vazhdimisht përkrahës i Xhakës. “Nëse dëshironi të jeni shembull në fushë për karakterin dhe për vendosmërinë, është ai”, kishte thënë Arteta për Xhakën pas ndeshjes me Benfican në Ligën e Evropës në shkurt. “Ai ka luajtur minuta më shumë se kushdo tjetër, por s’ndalet, madje edhe kur është i lodhur. Ai përpiqet shumë ta ndihmojë ekipin”.

28-vjeçari Xhaka kishte pranuar se Arteta ishte arsyeja kryesore për qëndrimin e tij në Emirates, pas telasheve që kishte pasur me fansat në tetor të 2019-s.

Më Shumë

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

Prizrenasit festojnë për fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. E ky lajm duket se i ka gëzuar disa qytetarë...

Lajmet e Fundit