9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Xhavit Elshanin nga Prizreni e fton Gjykata Speciale

Ish-pjesëtari i UÇK-së nga Prizrenit, Xhavit Elshani është ftuar nga Gjykata Speciale.
Ai, tregon se nga kjo gjykatë është ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

“Ftesën e kam pranuar fizikisht në shtëpinë time nga dy persona zyrtar të Hagës”, tha Elshani, shkruan “PrizrenPress”.

“I bindur se lufta e UÇK-së ishte e drejtë dhe e domosdoshme dhe si të tillë askush nuk mund ta mohojë e aq më pak ta denigrojë”.

“Do të dëshmoj për pastërtinë e saj, si e vetmja rrugë për lirinë e Kosovës”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Krasniqi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Mungesa e drejtësisë është plagë e madhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe e kryer 24 vjet më parë nga forcat serbe. Krasniqi...

Del videoja, momenti kur ish-nxënësja hyn me automatik në shkollë dhe vret 6 persona në SHBA

Tre të rritur e tre fëmijë të moshave 8-9 vjeç u vranë gjatë të shtënave me armë në një shkollë private të krishterë në...

Lajmet e Fundit