24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Ylli Behluli lanson këngën “Krizë për dashni”

Ylli Behluli  ka filluar të merret me muzikë që nga fëmijëria mirëpo me projekte dhe këngë është aktiv këto dy vitet e fundit ku edhe ka realizuar dhjetë projekte, tri këngë me vidoklipe ndërsa tjerat janë këngë te përpunuara popullore.

Ylli Behluli së fundmi ka lansuar këngën e re të titulluar “Krizë për dashni” me tekst të Abaz Selmanit, muzika Emin Aliu dhe  orkestrim të Egzon Bajraliut , ndërsa videoklipi është realizuar nga Blerim Salillari.

Ylli, është një këngëtar që në të ardhmen premton shumë dhe ka një zë melankolik. Gjatë verës ka qenë i angazhuar edhe nëpër ahengje të ndryshme familjare dasma dhe mbrëmje rinore.

Më Shumë

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Hasi, vendi me numrin më të lartë të emigrantëve në Mbretërinë e Bashkuar

Daily Mail i ka kushtuar një reportazh, qytetit të Hasit, ose siç njihet ndryshe “Anglisë së vogël”. Vendit të cilit Mbretëria e Bashkuar, i ka...

Lajmet e Fundit