20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ylli e fiton Ligën Unike

Skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli e ka fituar turneun e Ligës Unike në basketboll, që të mërkurën përfundoi në Durrës.

Në ndeshjen finale, të luajtur në palestrën “Dhimitraq Goga”, Ylli fitoi ndaj Pejës me rezultatin 82:79.

Për Yllin, ky është trofeu i parë këtë edicion, derisa Peja pas kësaj disfate do të fokusohet në Superligën e Kosovës në basketboll.

Erjon Kastrati me 21 pikë të shënuara ishte më i dalluari tek Ylli.

Tek ekipi nga Suhareka, me lojë të mirë u veçuan edhe Mitchell Wilbekin (18) e Gëzim Morina (15).

Ndërkohë te Peja, që në këtë finale u paraqit pa kapitenin Dardan Berisha e lënduar, më efikasi ishte AJ Walton me 25 pikë e dhjetë kërcime, derisa pikë dyshifrore realizuan edhe Brandon Walters (15) e Leron Dendy (15).

Më Shumë

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit